Ariets Research Blog

January 22, 2015

“Krakus – Cyrus Wielki” – Piotr Makuch

Filed under: -History, -In Polish, -Scythians, -Slavs, Indo-Europeans, Poland — Ariets @ 12:02 am

Przedstawiam Wam fragment pracy doktorskiej p. dra Piotra Makucha, pt. “Od Ariów do Sarmatów. Nieznane 2500 lat historii Polaków”. Do przeczytania tutaj.

3 Comments »

 1. Wawel to Babel? 🙂 nie mam więcej pytań hehe

  Comment by Germanus — January 24, 2015 @ 8:24 pm

 2. Wcale się takim jak Germanus nie dziwię… Mi też byłoby głupio i nie chciałbym przyjąć do wiadomości nic, co „ podważałoby i godziłoby” w ten mój germański mit, gdybym był Germaninem… Jakie to szczęście, że zostało to mi oszczędzone! 🙂

  https://bialczynski.wordpress.com/?s=od+ari%C3%B3w+do+sarmat%C3%B3w

  Tu jest trochę na temat WaWeLu/WaWiLoNu/BaBiLoNu, jak i trochę krytyki pracy dr Makucha.
  Zwłaszcza pod drugim artykułem, (O książce Piotra Makucha „Od Ariów do Sarmatów. Nieznane 2500 lat historii Polaków”), ale nie tylko. Dr Makuch zwyczajnie popłynął z prądem i nie chciało mu się wychylać, bo wtedy pewno nie zostałby dr… bo nikt z przedstawicieli „polskiej nauki”, nie poparłby tej pracy, a tak wielu zostało uszczęśliwionych. Ja do nich nie należę i krytykę tej pracy będzie można przeczytać, w odcinkach na moim sieciopisie już wkrótce. Ja zajmuję się językoznawstwem i genetyką i na podstawie wiedzy zaczerpniętej z tych nauk udowodnię, że dr Makuch nie napisał prawdy, która jest jeszcze bardziej nie do przyjęcia, dla takich jak Germanus.

  To, że ta praca odwraca kota ogonem i przyklepuje anty-słowiańskie anty-naukowe podejście, nie powinno nikogo dziwić. Wszak nie od dziś wiadomo, w czyjej kieszeni ta „polska nauka” siedzi. Jak widać, nawet i to jest za dużo, dla takich jak Germanus. Germańskie kiełbasa, kartofle, piwo, kapusta… itp., to cały taki ich wszechświat… no może teraz bardziej beema, merc lub ałdi… i tak to im ten świat w kółko kręci się … Prościej już nie można wirować, a każda myśl jest za ciężka i siłą odśrodkową, samoczynne wypychana jest na zewnątrz… Nie trzeba myśleć, bo tylko wtedy można być szczęśliwym…

  PZDRWM
  skribha

  Comment by skribha — March 24, 2015 @ 11:39 am

 3. Jeszcze raz gratuluje doboru tematu/wyglądu/skórki wp. bo jest niesamowity! Sposób zamieszczania komentarzy z numerami jeden pod drugim, jak na forum, prostota i czytelność! Dokładnie tak, jak zawsze chciałem! Bardzo żałuję, że nie mogę u siebie zrobić czegoś podobnego! No ale przynajmniej wiem, że można! Można by jeszcze tu tylko dodać np. „ostatnie komentarze/uwagi” i “spis/katalog stron/artykułów/postów”, ale i tak jest wspaniale!

  PZDRWM
  skribha

  Comment by skribha — March 24, 2015 @ 11:57 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: