Ariets Research Blog

In Polish

PolandWitaj. Nazywam się Grzesiek, a to jest mój blog.

Od jakiś pięciu, może sześciu lat interesuję się antropologią fizyczną oraz historią populacji wczesno Indo-Europejskich. Przypadkiem natknąwszy się na informację o Janie Czekanowskim postanowiłem zgłębić swoją wiedzę, więc zakupiłem sobie “Człowiek w czasie i przestrzeni” bodajże II edycję z 1937 roku (I z 1934 luźną i III z 1967 zdobyłem następnie:).  Głód wiedzy, ciekawość spowodował rozwój tegoż zainteresowania, tak więc kontynuuję to od jakiegoś czasu kolekcjonując klasyków antropologii polskiej i zagranicznej.

Na tym blogu chciałbym przede wszystkim zrobić pewien rodzaj perpetuum mobile zawierające artykuły, źródła i skany dotyczące w/w tematyki.

Liste postów w języku polskim znajduje się tutaj, zachęcam do czytania 😉

Reszta jest głównie w języku angielskim, lub niemieckim.

Advertisements

2 Comments »

 1. Wspaniała robota! Właśnie Cię odkryłem!
  Jak udało Ci się zrobić taki rozciągnięty wygląd? Czy ten temat wp już taki jest, czy go pozmieniałeś sam? Pierwszy raz widzę taki układ, wygląda świetnie! Tez tak chcę, ale nie moge nic podobnego sam zrobić 😦
  Już widzę, że ten typ tak ma, ale wp już go odesłał na emeryturę… Nie możesz tu zainstalować polskich czcionek i sprawdzania błędów, pomogłoby mi bo np. ja mam kłopoty z tym, a nie chcę walić tu baboli?
  Jeśli będziesz miał chwilkę zajrzyj do mnie. Od 01.04.2015 uruchamiam swój podobny sieciopis i w ulubionych załączę odnośnik na Twoje miejsce.

  Nie gniewaj się, ale może zmień “Nazywam się Grzesiek”, na „mam na imię Grzesiek”… no chyba, że masz Grzesiek na nazwisko, a nie na imię…

  Pozdrawiam.
  skribha

  Comment by skribha — March 24, 2015 @ 11:05 am

 2. Czołem 🙂 Dzięki za słowa wsparcia.Ten layout to oryginalny z systemu WP, nie specjalnie pamiętam abym w nim coś zmieniał (o ile pamiętam można kolorystyke zmienić i możliwe, że miast nagłówka bylo logo. Niedługo będę modernizował stronke, m.in. w dziale ‘kategorie’ planuje zamieścić semi-rozwijane menu z tytułami artykułów/treści przypisanymi do danej kategorii; rozbudowę biblioteki i tego posta, bowiem nie był aktualizowany od rozpoczęcia działalności w 2009 roku i jest już trochę nie aktualny hehe. Z tego co zauważyłem Twoja stronka jeszcze nie działa, daj znać jak będzie online lub jak będziesz potrzebował pomocy.

  Aha no i jeszcze pamiętaj, że
  +Sprawdzanie pisowni jest automatyczne w chrome ( https://support.google.com/chrome/answer/95604?hl=pl ) i firefoxie ( https://support.mozilla.org/pl/kb/uzywanie-funkcji-sprawdzania-pisowni );
  +większość standardowych czcionek zawiera polskie litery;
  +nie ma sensu instalowanie nieregularnych czcionek na jakąkolwiek stronę, bowiem nie zostaną one odczytane poprawnie u osób nie posiadających tych czcionek zainstalowanych w systemie (tzn. pokażą się prostokąty zamiast liter lub zupełnie inna czcionka zniekształcająca całościowy wygląd strony).

  Comment by admin — April 4, 2015 @ 7:09 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: